Klub Aktywnego Seniora przy Środowiskowym Domu Samopomocy

Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług opiekuńczych dla 10 osób niesamodzielnych (7K,3M) z terenu gminy Koprzywnica i tym samym poprawa ich funkcjonowania w środowisku lokalnym w terminie do 30.04.2020 r. Wsparcie w ramach projektu skierowane jest do 10 seniorów (7K,3M) w wieku 60+, niesamodzielnych, którzy ze względu na swój podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych. Projekt
przewiduje utworzenie klubu seniora, w ramach którego realizowane będą takie zajęcia jak: hortiterapia z elementami etnobotaniki, fizjoterapia z elementami rekreacji, zajęcia kulturalne,edukacja prozdrowotna- spotkania z lekarzami.
Wnioskowane w projekcie dofinansowanie wynosi 279 556,25 zł, a wkład własny 23 250,00 zł.
Projekt będzie realizowany w okresie 01.04.2019 r.-30.04.2020 r. na terenie gminy Koprzywnica, jako Klub Aktywnego Seniora przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzcinie.